برنامه های هفته ملی بیمه سلامت اعلام شد

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، عماد ملازاده گفت: سوم آبان ماه، سالروز تصویب قانون بیمه همگانی است که به همین مناسبت از ۲۹ مهر تا ۵ آبان ۱۴۰۲ با عنوان هفته ملی بیمه سلامت نام گذاری شده و برنامه هایی جهت آشنایی و شناخت بیشتر گیرندگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت با فعالیت های سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته ملی بیمه سلامت، با اشاره به بیست و نهمین سالروز تصویب قانون مترقی بیمه همگانی اظهار داشت: برنامه‌های هفته ملی بیمه سلامت جهت آشنایی بیشتر مردم، بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت با خدمات ارائه شده توسط سازمان بیمه سلامت از ۲۹ مهر تا ۵ آبان در رسانه های مختلف کشور اطلاع رسانی می شود.

وی تاکید کرد: آئین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت دوشنبه اول آبان ماه با حضور مقامات کشوری در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

سرپرست مرکز روابط سازمان بیمه سلامت افزود: از مجموع ۴۴ میلیون نفر بیمه شده، حدود ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار دارند که در طول سال گذشته بیش از ۱۴۲ میلیون بار مراجعه به ۵۰ هزار مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت در سراسر کشور صورت گرفته است.

جزییات برنامه های هفته ملی بیمه سلامت اعلام شد

ملازاده با اشاره به نامگذاری روزهای هفته ملی بیمه سلامت و شعار محوری این هفته با عنوان "بیمه سلامت همگانی گامی به سوی تحقق عدالت اجتماعی"، افزود: ۲۹ مهر روز اول هفته با عنوان "آموزش، و سلامت خانواده"، ۳۰ مهر روز دوم هفته با عنوان "سازمان هوشمند و خدمات الکترونیک سلامت"، ۱ آبان روز سوم هفته با عنوان "حمایت از بیماران خاص، صعب العلاج و نادر، مشارکت‌های اجتماعی و خیرین سلامت"، ۲ آبان روز چهارم هفته با عنوان "پوشش همگانی، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و حفاظت مالی از بیمه شدگان"، ۳ آبان روز پنجم هفته با عنوان "ارتقا خدمات، خرید راهبردی و نظارت بر خدمات مطلوب سلامت"، ۴ آبان روز ششم هفته با عنوان "اطلاع رسانی، توانمندسازی، مشتری مداری و جهاد تبیین" و ۵ آبان روز هفتم هفته با عنوان "حمایت از زوجین نابارور و جوانی جمعیت" نامگذاری شده است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته ملی بیمه سلامت ادامه داد: در همین راستا برنامه‌هایی نیز در استان‌ها در نظر گرفته شده که توسط ادارات کل استانی بیمه سلامت برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا