عوارض ها و پیامدهای بعد لیزرلپولیز

به این مطلب امتیاز دهید.

از در که وارد شد با خودم فکر  کردم که برای چه موردی ممکنه اومده باشه.. افزایش ؟ به نظرم امکان نداشت برای لاغری موضعی اومده باشه مگه ازین دست ادمهایی باشه  که گیر یکی دو سانت اضافه چربی شون هستند.
 
 
سریع رفت سر اصل مطلب و گفت ۳۲ سالمه و ۱ ماه و نیم قبل لیزر لیپولیز کردم و الان نامتقارنه دو تا پاهام.
با معاینه بالینی ش دیدم که بله… یک پا از پای دیگر حدودا یک قلمبه چربی ۶ در ۴ سانت اضافه تر داره و این قسمت درست زیر ناحیه باسن سمت راستش است.
بهش گفتم اره منم دارم میبینم. خوشحال شد و گفت: چقد خوبه که شما حرف منو تایید می کنین..  همه میگن حساس شدم  و دکتر هم هفته اول بعد از عمل گفت که درست میشه اما نشد.. اومدم ببینم چکار کنم ..من روانی شدم از بس به این قسمت فکر کردم دارم داروهای اعصاب میخورم و …
 
 
تمایل داشت بره دوباره زیر بیهوشی و اون تیکه را خارج کنه.
کاش افرادی که میخواهند زیر تیغ جراحی بروند با این واقعیت کنار بیایند که ممکنه  در این جراحی مثل جراحی بینی امکان نامتقارنی هم داشته باشه و  توقع خودشونو  بیارن پایین تر تا بعد از بروز همیچین اتفاقاتی به داروهای اعصاب رو نیاورند.
 
 
عدم تقارن در دو موضع مثل دو تا پهلو و یا دو تا بغل پا و یا ران معمولا هست.. همچنین تخت شدن شکم گاهی اینقدر زیاده که زیبایی یک شکم از دست میره و در نگاه ادم شاید  شکم تخت هست اما تختی که  مثل چوب خشک است و زیر دست اما یکدست نیست.
 
 
در صورتی که شما کاندید کاهنده وزن هستید یا به انجام تحت نظر توصیه شده‌اید، حتماً آن را اجرا کنید و بهتر است که وقتی به وزن ایده‌آل خود رسیدید، در صورتی‌که شلی و افتادگی ایجاد شد به فکر اصلاح آن باشید.
 در صورتی‌که چاقی موضعی  همراه با شلی، افتادگی پوست با چاقی‌های موضعی پهلوهاست عمل جراحی لیپوابدومینوپلاستی راحت‌تر بوده و نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌شود. در این روش درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار کمتر از روش‌های قدیمی‌تر است و نتیجه زیبایی بیشتری به همراه دارد.
 
یکی از شایع‌ترین علت‌های مراجعه بانوان به مطب‌های جراحی پلاستیک، بزرگی ران‌ها و عدم تناسب سایز بالاتنه و پائین‌تنه است. بسیاری از بیماران برای بالاتنه از لباس‌هایی با سایز حداقل دو شماره کوچک‌تر از پائین‌تنه استفاده می‌کنند. این افراد هر چه قدر رژیم بگیرند یا کنند قادر به کوچک کردن سایز ران‌ها نیستند و به جای آن سایز بالاتنه نیز کاهش یافته و گاهی بیمار دچار لاغری صورت، سینه و بازوها می‌شود، اما سایز ران‌ها و باسن کوچک نمی‌شود. در معاینه فردی که با عدم تناسب سایز و بزرگی ران‌ها مراجعه کرده است اندازه‌گیری معیار چاقی (BMI) کمک زیادی در انتخاب روش درمان می‌کند. در صورتی‌که معیار چاقی فرد بالاتر از ۳۰ باشد بهتر است که ابتدا تحت نظر متخصص داشته باشد و سپس با انجام  جلسات متعدد دستگاه های لاغری موضعی مانند اولتراسوند یا رادیوفرکونسی و ……و در نهایت لیزر لیپولیز، یا لیپوساکشن حاصل شود، اما در صورتی‌که معیار چاقی بیمار کمتر از ۳۰ باشد از همان ابتدا توصیه به دستگاه های لاغری موضعی میشود. 
بیماران با بزرگی ران‌ها به سه گروه عمده تقسیم می‌شوند:
دسته اول افرادی هستند که چاقی موضعی در دو طرف ران دارند که در اصطلاح به آنها کیسه‌های کنار پا (saddle bag) می‌گویند. دسته دوم افرادی هستند که چاقی موضعی در قسمت داخلی ران دارند و وقتی زانوها را با فاصله از هم باز می‌کنند وسط ران‌ها به هم چسبیده است. دسته سوم افرادی هستند که ران‌ها به‌طور منتشر چاق می‌باشد و تجمع چربی در تمامی سطوح داخلی، خارجی و جلو و پشت رانها وجود دارد.
در گروه اول و دوم بهترین درمان انجام  کویتیشن و ار اف  می باشد.
در گروه سوم بهترین درمان انجام لیپولیزر  در سطوح داخلی و خارجی ران است، اما توجه به این نکته بسیار مهم است که انجام لیپوساکشن در سطوح جلو و پشت پا ممنوع بوده و موجب افتادگی شدید ران‌ها می‌شود و برای این دو سطح تنها استفاده از لیپولیزر به تنهایی مناسب است.
BMI
saddle bag

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا