مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی برگزار شد

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، یازدهمین دوره آموزشی بین المللی جنبه‌های پزشکی حفاظت و کمک در مقابله با سلاح‌های شیمیایی سازمان opcw، به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و همکاری مرجع علمی کنوانسیون منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و بقیه الله(عج)، با حضور نزدیک به ۳۰ نفر از شرکت کنندگان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (ج) برگزار شد.

علاوه بر این، مانوری تحت عنوان مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی با هدف افزایش ظرفیت ‌های در و حوادث غیرمترقبه با حضور حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد.

حسن باقری رئیس مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: یازدهمین دوره آموزش بین المللی محافظت و کمک در برابر سلاح‌های شیمیایی با تاکید بر جنبه‌های پزشکی که توسط سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و با مشارکت مرجع ملی شیمیایی کشور و مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از ۲۳ مهر با حضور بیش از ۳۶ شرکت کننده از ۱۶ کشور مختلف، پس از چند روز برنامه‌های فشرده به پایان رسید.

رئیس مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) افزود: شرکت کنندگان در بخشی از این دوره در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند و در این کلاس‌ها از تجربیات و دانش بی نظیر محققین و دانشمندان ایرانی به ویژه همکاران متخصص مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) استفاده کردند.

وی با اشاره به تجربه بی نظیر محققین و دانشمندان ایرانی در زمینه مدیریت مصدومین شیمیایی در دنیا، ادامه داد: شرکت کنندگان این دوره در چندین کلاس از جمله کلاس معاینه و آشنایی با جانبازان شیمیایی بازمانده از جنگ تحمیلی و دیدن علائم پزشکی آنها حضور پیدا کردند.

باقری با اشاره به برگزاری مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی در این دوره، عنوان کرد: پایان بخش این دوره مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی با تاکید بر جنبه‌های پزشکی بود.

وی، هدف از برگزاری این مانور را اشتراک گذاری تجربیات محققان و افزایش توانمندی تمامی ارکان نظام پاسخ به حوادث شیمیایی در کشور بیان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا