اخبارفلسطین

آمادگی جامعه پزشکی برای اعزام به غزه

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این بیانیه که بیش از ۴۰۰۰ پزشک آن را امضا کرده اند، آمده است: سلطه ظلمی هفتادوپنج ساله به پایان خود نزدیک شده و غاصب اسرائیل به هر خباثتی دست می‌زند تا این پایان را به تعویق بیندازد.
بیش از صد هزار شهید فلسطینی در این سال‌ها که عمده آنها غیرنظامیان، زنان و هستند کارنامه سیاه این خباثت است.

در طی روزهای اخیر بمباران بی‌وقفه تمامی مناطق نوار غزه، بیش از دو هزار کشته و چند هزار زخمی بر جای گذاشته که ده‌ها برابر ظرفیت ‌های غزه است.
حمله به ‌ها و تخریب مسیرهای انتقال مجروحین، جلوگیری از سوخت‌رسانی و قطع برق و بستن مسیر انتقال دارو و امکانات، سیستم ی را ناتوان کرده است.

با وجود ممنوعیت حمله به مراکز درمانی طبق معاهدات بین‌المللی، در نقض آشکار قوانین، بمباران بیمارستان‌ها امنیت جانی مجروحین و را تهدید می‌کند و بارش بمب‌های فسفری بر سر مردم مظلوم غزه، نهایت وحشیگری و عدم پایبندی به قواعد انسانی و بین المللی را به نمایش می‌گذارد.

ما؛ گروهی از جامعه علوم پزشکی ایران، که روزگاری قسم خورده‌ایم از هیچ تلاشی برای نجات جان انسان‌ها فروگذار نکنیم، اکنون که هزاران زن و کودک بی‌گناه فلسطینی در محاصره آتش هستند و دسترسی آن‌ها به امکانات ی، غذایی و درمانی توسط جنایتکارترین انسان‌ها، محدود شده است چگونه می‌توانیم سوگند خود را فراموش کنیم؟

با امضای این بیانیه، به رسم شرافت انسانی و حرفه‌ای‌مان، خود را برای و ارائه خدمت به مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنیم و از همه آزادگان جهان می‌خواهیم برای انجام وظیفه انسانی و الهی خود به پاخیزند و نظاره‌گر این جنایت وحشیانه نباشند.

و پیروزی نهایی از آن مستضعفان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا