اخبار

بازی گلف باعث تقویت مهارت های فکری سالمندان می شود

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، یک مطالعه جدید نشان داد که پیاده روی حدود ۶ کیلومتر یا بازی گلف با ۱۸ سوراخ، عملکرد شناختی را بهبود می بخشد.
راه رفتن نوردیک، نوعی از راه رفتن تمام بدن با استفاده از میله، همین مزیت را نشان داد.

«جولیا کتینن»، نویسنده اول از دانشگاه فنلاند شرقی، گفت: «این یافته‌ها بر ارزش ‌های هوازی مناسب با سن، مانند گلف، پیاده‌روی نوردیک و پیاده‌روی منظم، در حفظ و تقویت عملکرد شناختی در میان سالمندان تأکید می‌کند.
»

او در ادامه افزود: «تحقیقات قبلی نشان داده است که ورزش به عنوان یک راهکار بالقوه برای کسانی که دچار زوال شناختی هستند، نویدبخش است.
»

برای این مطالعه، ۲۵ گلف باز سالم ۶۵ ساله و بالاتر در سه دوره تمرین هوازی شدید- گلف، پیاده روی و پیاده روی نوردیک- در یک محیط واقعی شرکت کردند و سرعت معمولی خود را حفظ کردند.

سپس محققان عملکرد شناختی را با استفاده از یک جفت تست که عملکردهایی مانند توجه، سرعت پردازش و مهارت‌های سخت مانند توانایی تغییر کار را اندازه‌گیری می‌کنند، ارزیابی کردند.

آنها همچنین دو ماده شیمیایی- فاکتور نوروتروفیک (BDNF) و کاتپسین B (CTSB)- را از نمونه‌های خونی جمع‌آوری کردند که گمان می‌رود منعکس‌کننده مزایای ورزش در مغز باشد.

شرکت‌کنندگان از دستگاه‌های نظارت بر برای نظارت بر مسافت، مدت زمان، سرعت، مصرف و قدم‌هایشان استفاده می‌کردند.
سنسور ECG با بند قفسه سینه ضربان قلب را کنترل می‌کند.

در حالی که عملکردهای شناختی پایین‌تر مانند توجه و سرعت پردازش بهبود یافتند، هیچ اثر قابل توجهی بر سطوح BDNF و CTSB مشاهده نشد.

هر دو نوع پیاده روی با افزایش عملکرد اجرایی مرتبط بودند.
مهارت‌های اجرایی کلید ، سازماندهی و متمرکز ماندن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا