اخبارخدمات درمانیعمومی

تعرفه های پزشکی باید واقعی شود/ عدد امسال چقدر است

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رئیس زاده، در جلسه مجمع سازمان نظام پزشکی با تبریک به هیأت رئیسه جدید شورای عالی سازمان نظام پزشکی، گفت: اخیراً در کمیسیون تلفیق مجلس فردی ناگهان پیشنهاد داده که چون امضای الکترونیک در انحصار نظام پزشکی است و نباید این طور باشد، پیشنهاد شده که امضای الکترونیک را وزارت بررسی و رصد کند و نظام پزشکی و برخی مراکز اجازه صدور آن را داشته باشند.

وی افزود: باید دید پشت پرده این ماجرا چه خبر است، ما در حال پیگیری هستیم که این شیوه را اصلاح کنیم و کار را به مجرای قانونی برگردانیم تا زحمات سازمان نظام پزشکی از بین نرود.

رئیس زاده ادامه داد: تا زمانی که در چارچوب همین قوانین فعلی بخواهیم تعرفه وضع کنیم وضعیت همین خواهد بود.
باید به سمتی برویم که قیمت تمام شده خدمات را محاسبه و لحاظ کنند.

وی افزود: امسال اگر تعرفه خدمات ی بخواهد واقعی تعیین شود عدد افزایش ۷۳ درصد است که قطعاً این میزان بر اساس وضعیت کشور ممکن نیست، اما اگر تعرفه‌ها را تفکیک کنیم به جز فنی و جز حرفه‌ای، انجام شدنی است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با عنوان این مطلب که مداخلات غیرمجاز در حوزه پزشکی در حال تبدیل شدن به یک بحران بسیار بزرگ است، گفت: در این خصوص هم ایراد از خود جامعه پزشکی است و هم قوانینی که بازدارنده نیستند.
کسی که تولیت سلامت در کشور را دارد به طور مرتب آئین نامه‌های محدود کننده در نظر می‌گیرد و اعضای صنف را محدود می‌کند ولی با آن کسی که در این حوزه تخصص ندارد و غیر مجاز است، هیچ کاری ندارد.
با این وضعیت مردم آسیب می‌بینند و شأن جامعه پزشکی نیز در خطر است.
متأسفانه دست ما در این حوزه بسته است اما در حال پیگیری و تلاش هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا