اخباربیمهبیمه سلامتناباروری

هدف بیمه سلامت حفاظت مالی از هزینه‌های درمان مردم است

به این مطلب امتیاز دهید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی ناصحی، روز دوشنبه در همایش بیمه سلامت در مرکز همایش‌های صداوسیما، گفت: بحث عدالت در سلامت و عدالت اجتماعی، موضوع مهمی است و بیمه سلامت هم بر اساس همین رویکرد، شکل گرفت.

وی افزود: اصل مهم برای همه ما، حفاظت مالی از مردم و بیماران است.

ناصحی ادامه داد: در بحث بیمه رایگان، توانستیم در ابتدا سه دهک پایین جامعه و بعد از آن، دو دهک دیگر نیز تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که بیمه سه دهک اول در مدت دو هفته انجام شد و این موضوع مهمی است.

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، تشکیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج نیز از دیگر دستاوردهای سازمان بیمه سلامت است که در سال اول ۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای صندوق در نظر گرفته شد.

ناصحی تاکید کرد: بالای ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های بیماران خاص و صعب العلاج را پوشش داده ایم که البته با هدف از بروز بیماری‌های خاص و صعب العلاج، معاونت پیشگیری را در سازمان بیمه سلامت تشکیل دادیم.

وی افزود: نسخه الکترونیک و ، از دیگر دستاوردهای بیمه سلامت بوده که با همکاری سازمان تأمین اجتماعی، توانسته ایم به سمت نسخه نویسی الکترونیکی گام برداشته ایم و همه ما هم قسم شده ایم این کارها را انجام بدهیم.

ناصحی ادامه داد: در بحث ناباروری، با ۹۹ مرکز قرارداد بسته ایم و ۹۰ درصد هزینه‌ها را در بخش دولتی پرداخت می‌کنیم و تاکنون ۵۷ هزار زوج نابارور نشان‌دار شده اند.

وی افزود: ارائه خدمات ، یکی دیگر از اقدامات سازمان بیمه سلامت بوده که با نگاه پیشگیری صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا