چگونه در محیط کار هم ورزش کنیم؟!

به این مطلب امتیاز دهید.

مهمترین رکن یک زندگی سالم، موفق و شاد است. ضرب‌المثلی قدیمی هست که می‌گوید؛ عقل سالم در بدن سالم است.
سلامتی مهمترین رکن در یک زندگی سالم، موفق و شاد است. یعنی اگر می‌خواهید، زندگی‌ای پر از موفقیت توام با رفتارهای منطقی و تصمیم‌های سازنده که منجر به سعادت و خوشبختی شود باید از هر لحاظ سلامت و تندرست باشید.
 
این مطلب یک پیشنهاد یا بهتر است بگوییم یک توصیه ضروری به کارمندان و پشت میز نشینان طولانی مدت است. بهتر است به آن توجه کنید. شاید مطالب مشابهی را قبل از این مطلب مطالعه کرده باشید که در آن از عوارض پشت میز نشینی دراز مدت، شما را آگاه و راه‌ حل‌های ارائه کرده باشند. از طرفی ممکن است آن راه‌حل‌ها برای شما خوشایند یا عملی نبوده و به دنبال راه‌حل‌های ساده تر و متنوع‌تر می‌گردید!
 
راه‌حل‌های ساده‌ای که از بروز خستگی مفرط، دردهای مفصلی، بیماری های قلبی، خطر پوکی استخوان، اضافه و بسیاری خطرات دیگر … می‌کنند.آیا شما هم در محل کار خود تمام وقت به صورت نشسته و پشت میز مشغول کار هستید. اگر اینطور است بهتر است تغییری در وضعیت خود بوجود آورید.
 
به عبارتی، بد نیست کمی برخیزید، پیاده روی کنید و به خود حرکتی غیر از حرکت ساکن نشستن دهید. با این حرکت اضافه حداقل شما می‌توانید کالری‌های اضافه را سوزانده و از افزایش وزن خود پیشگیری کنید.
 
بیایید چند روش زیر را با هم انجام دهیم….
 
زمان کار در هر شرایطی به دنبال فرصتی برای ایستادن باشید. چرا که بدن شما در حالت ایستاده کالری بیشتری مصرف می کند. برای این کار می‌توانید از فرصت‌های پیش آمده استفاده کنید. مانند؛ هنگام صحبت با تلفن بایستید. هنگام صحبت با ارباب رجوع بایستید. اگر امکان دارد، میز کار خود را به صورتی که بتوانید، ایستاده کار کنید در آورید…
 
هنگام کار با کوچکترین فرصت پیش آمده، حرکات کوتاه کششی انجام دهید. این یکی را هرگز پشت گوش نیاندازید! حتما برای این کار فرصتی پیش خواهد آمد. بلند شوید و قدم بزنید.
 
قدم زدن و انجام حرکات کششی کوتاه در زمان‌های و فرصت‌های پیش آمده، علاوه بر شادابی، کالری بیشتری نسبت به نوشیدن یک قهوه پشت میزتان می سوزاند. همچنین از درد، خشک شدن و خواب رفتگی عضلات جلوگیری می‌کند.
 
سعی کنید با همکاران خود در محل کار، ارتباط و تعامل برقرار کنید. به این صورت همدیگر را به ایستادن، پیاده روی جمعی و فعالیت‌های بدنی ترغیب و تشویق کنید.
 
در صورت امکان، محل برگزاری جلسه‌های کاری را به جای نشستن پشت میز در اتاق کنفرانس به محیط و فضای باز منتقل کنید. این یک خلاقیت و تنوع جالب در محیط کار است. حتی بحث در باره کار و مسائل آن را با قدم زدن و گفتگو در فضای باز انجام دهید. مطمئن باشید، این کار به غیر از سوزاندن کالری بیشتر، منجر به شادی و حتی دریافت نتایج و پیشنهادات بهتری خواهد شد.
 
استفاده از تجهیزات ی کوچک در محیط کار در صورت امکان بسیار مفید و کارا است. برخی از مانند؛ وزنه‌های کوچک، فنرهای کششی و سایر ابزارهای کوچک و قابل حمل… در محل کار مناسب هستند. تا فرصت پیش آمد از این وسایل به تنهایی یا به صورت گروهی و رقابتی استفاده کنید. این کار انگیزه بیشتری به شما و همکارانتان در رابطه با فعالیت‌های بدنی می‌دهد.
 
شاید این روش کمی خنده دار به نظر برسد، اما بسیار پر فایده و سودمند است. استفاده از توپ‌های مخصوص به جای صندلی اداری! این کارنه تنها برای سلامتی کمر و ستون فقرات شما مفید است. بلکه با استفاده از آن، البته نوع استاندارد آن به جای صندلی اداری به سوزاندن کالری‌های اضافه و پیشگیری از اضافه وزن در درازمدت کمک می‌کند. چرا که هنگام نشستن بر روی این توپ، ماهیچه های شما برای حفظ تعادل بدن، دائماً د
 
فعالیت‌های بدنی را در هنگام ماموریت‌های کاری فراموش نکنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد به ماموریت کاری می‌روید، می توانید زمان‌های مرده و پرت خود را مانند، زمانی که به انتظار پرواز، جلسه‌های کاری و یا وقت ملاقات با فردی نشسته اید، صرف قدم زدن، حرکات کششی و سایر فعالیت‌های بدنی سبک کنید. نکته دیگر اینکه هنگام انتخاب هتل به مجهز بودن آن به تجهیزات ورزشی و محیط مناسب
برای ورزش، توجه کنید.
 
نکته‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم اخیرا، یعنی چند سالی است که استفاده از آن در محیط‌های کاری رایج شده‌ است. قرار دادن یک تردمیل زیر میز کاری خود. بله تردمیل، تعجب نکنید. در بیشتر محیط های کاری این امر باب شده است و کارمندان بسیاری ترجیح می دهند به هنگام کار کردن، به طور همزمان بر روی تردمیل راه بروند. البته این بسته به محیط کاری و فرهنگ محیط کاری شما دارد. جالب است بدانید؛ نتیجه یک تحقیق در مایوکلینک نشان داده است؛ کارمندانی که دو یا سه ساعت در روز با پیاده روی، کار می‌کنند در سال، ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم وزن کم می‌کنند. در حالی است که درصد بالایی از کارمندان تنها به دلیل کار ثابت نشسته همچنان دچار اضافه وزن شده و می‌شوند.
 
نکته آخر، البته در این مطلب، این است که با دوچرخه یا پیاده به محل کار رفت و آمد کنید. و یا اگر با اتوبوس یا مترو به سر کار می‌روید، طوری ‌کنید که بتوانید هر روز حداقل یکی دو کوچه یا خیابان را پیاده تا محل کار طی کنید. حتی اگر مجبور هستید با اتومبیل شخصی به محل کار ‌روید، ماشین را در مکانی دور از ساختمان اداره و یا بخش‌های انتهایی پارکینگ پارک کنید. تا آنجایی که امکان دارد در ساختمان اداره نیز از پله‌ها به جای آسانسور استفاده کنید. پشت میز نشین‌ها بدانند؛ فعالیت‌های بدنی کوچک شما در محیط کار، شاید در کوتاه مدت نمودی چشم‌گیر نداشته باشد. اما، همین فعالیت‌ها در یک دوره زمانی طولانی مدت نتیجه بخش و از لحاظ سلامتی پر نمود خواهد بود. تاکید مکرر، این نکات را جدی گرفته و هر کدام را که می‌توانید برای حفظ سلامتی خود، اجرا کنید.
مشاهده ی
آخرین مقالات در وب سایت جدید ایده آل به آدرس
www.clinic-ideal.ir

برای اطلاعات بیشتر در خصوص کرایولیپولیز
برای اطلاعات بیشتر در خصوص کرایولیپولیز
لیزرواژینال
(فمی
لیفت) -لیپوماتیک-بادی
جت-اولترازد

کویتیشن-شاک ویو _رادیوفرکانسی
کویتیشن-شاک ویو _رادیوفرکانسی

های استاندارد کاهش و افزایش وزن
۴۴۴۸۳۰۷۹
 
 *
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا